Titulní strana

Prostějov má první dvě „památky do kapsy“

modely do kapsy

Model prostějovského zámku i bývalé nové synagogy si můžete nově zakoupit na Turistickém informačním centru na prostějovské radnici.

„Oba počiny vznikly díky dotaci z oblasti turistického ruchu. Před časem jsme v radě města schválili nákup 200 kusů miniatur – tzv. památek do kapsy, kdy budeme mít k dispozici celkem čtyři druhy modelů. Konkrétně dominantu města – tedy prostějovskou radnici, dále zámek, Národní dům a bývalou novou synagogu (dnes kostel Husův sbor). Od každé památky 50 ks," říká primátor města František Jura.

 V tuto chvíli jsou hotovy a připraveny pro zájemce modely zámku a bývalé nové synagogy

"Tyto modely měla totiž společnost, od níž jsme modely zakoupili, již do 3D modelu zpracovány a stačilo tedy jen je na speciální tiskárně vytisknout a zatavit do krabiček. Nicméně říkali jsme si, že v kolekci miniaturních památek z Prostějova rozhodně radnice ani Národní dům chybět nesmí, proto jsme objednali i realizaci těchto dvou památek. V nejbližších dnech zašleme podklady – plány a fotografie a firma zpracuje i model secesního Národního domu a naší nové radnice. Tyto modely budou hotovy během podzimu,“ dodává 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Nákup všech dvou stovek modelů vyjde město Prostějov na 12 tisíc korun, prodejní cena jednoho modelu na prostějovském Turistickém informačním centru je 73 korun.


Vytvořeno 25.7.2023 8:10:18 | přečteno 874x | alena.vrtalova
load