Titulní strana

Poznejte Prostějov židovský, dříve přezdívaný Hanácký Jeruzalém

plakát jpg

Prostějov má nového mobilního průvodce

Prostějov židovský, to je název nového virtuálního a audio průvodce v mobilní aplikaci TourStories, který vytvořila pro spolek Hanácký Jeruzalém a zejména pro návštěvníky Prostějova společnost GoodShape. Díky jedenácti zastavením si zájemce projde židovskou historií i současností města, kterému se až do 2. světové války přezdívalo právě hanácký Jeruzalém.

Severní částí někdejšího židovského ghetta, stejně jako dnešním špalíčkem, starým i novým židovským hřbitovem vás provedou Prostějováci Miloslav Maršálek a Hana Lužná.
Ti návštěvníky pozvou do prostějovských synagog a seznámí je se zajímavostmi o významných židovských rodácích. V aplikaci se návštěvníci dovědí zajímavé informace, například o první dámě izraelské módy Lole Beer Ebner, která pocházela z Prostějova, nebo o ulici Sádky, kde dodnes stojí někdejší nadační dům prvního prostějovského židovského lékaře Gideona Brechera. Ten významnou měrou přispěl k poražení cholerové epidemie, která v Prostějově vypukla po Prusko-rakouské válce. Dále je průvodce doplněn bohatou fotogalerií a bonusovým materiálem.

Mobilní průvodce s názvem Prostějov židovský přenese návštěvníky do doby, kdy byla židovská komunita významnou součástí města. Trasu si mohou projít vlastním tempem a zastavit se právě na tom místě, které je nejvíce zajímá. Stačí, aby si do svého mobilu nainstalovali aplikaci TourStories, v níž najdou nejen nového průvodce Prostějovem židovským, ale i celou řadu dalších zajímavých audio průvodců po celé republice,“ říká tvůrce platformy TourStories Petr Kopáč.

Ke stažení aplikace můžete využít QR kód, který naleznete na přiložené fotografii. Applikaci naleznete také na App Store a Google Play.
Více informací o židovství na Prostějovsku naleznete také na internetových stránkách  http://hanackyjeruzalem.cz/.
Vytvořeno 30.3.2023 15:17:07 | přečteno 483x | alena.vrtalova
load