Titulní strana

Dotace do oblasti turistického ruchu

Radnice věž

V letošním roce si nově mohou požádat o dotaci subjekty, které se věnují rozvoji cestovního ruchu v Prostějově.

"Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání bude v letošním roce hospodařit s částkou 400 tisíc korun. Rádi bychom podpořili projekty, které se zaměří na propagaci města v oblasti turistického ruchu, na tvorbu produktů pro další povzbuzení turistického ruchu v našem městě,“ vysvětluje 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že půjde o podporu jednorázových akcí.

Už v tuto chvíli lze – stejně jako v případě ostatních žádostí o dotace – žádat přes Portál občana statutárního města Prostějova. Po přihlášení si žadatel zvolí žádosti o jednorázové akce a na příslušném formuláři zaškrtne políčko turistický ruch.
„Jednotlivé žádosti bude administrovat tajemnice Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání, která je zároveň referentkou Turistického informačního centra. Žádosti  projedná Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání. Doporučené žádosti poté posoudí Rada města Prostějova, případně zastupitelstvo,“ dodává k procesu schvalování předseda komise Marek Moudrý.

Žádosti o veřejnou finanční podporu se mohou týkat například tvorby nových turistických materiálů, mobilních aplikací zaměřených na turistický ruch, případně dalších aktivit spojených s turistickým ruchem. Žádat mohou fyzické i právnické osoby.
Odkaz na stránku Ostatní dotace 

 


Vytvořeno 16.1.2023 8:36:18 | přečteno 116x | katerina.kimlova
load