Titulní strana

Dětský koutek na Turistickém informačním centru

dětský koutek TIC

Od dnešního dne jsme zavedli novou službu - dětský koutek pro naše nejmenší návštěvníky.

U dětského stolečku, umístěného v zadní části Turistického informačního centra, najdou děti hračky, knížky, malování a další aktivity, které jim umožní příjemně trávit čas, zatímco rodiče si mohou v poklidu vyřídit svoje záležitosti na úseku vidimace, legalizace, Czech POINTu nebo se informovat o turistických cílech na Prostějovsku.

tic dětský koutek 2

Děti jistě nadchne i model radnice sestavený z 9600 kousků LEGA, který městu zapůjčil modelář Tomáš Lázna. Starší děti rádi seznámíme s oblíbenou hrou Hledání pokladu Pernštejnů, po jejímž absolvování si u nás budou moci vlastnoručně vyrazit minci nebo jim představíme mobilní hru Skryté příběhy – Čočkostroj, která je provede nejen ulicemi města, ale také jim přiblíží výrobu kontaktních čoček s odkazem na prostějovského rodáka Otto Wichterleho.

„Mám radost z toho, že Turistické informační centrum se stává, vedle všech služeb, které nabízí, také oblíbeným místem, kam se lidé rádi vracejí, a které nabízí i příjemné rozptýlení dětem a školákům,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, v jejíž gesci je také oblast cestovního ruchu.

 


Vytvořeno 16.5.2023 6:43:18 | přečteno 130x | alena.vrtalova
load