Titulní strana

Britští umělci na skok v prostějovském muzeu

britští umělci v muzeu
Výstavu V hedvábí instalovanou v rámci Festivalu současného umění v Muzeu a galerii v Prostějově odpoledne ve čtvrtek 24. 8. 2023, za účasti autora Marka Thera a kurátora Miry Macíka, navštívila skupina britských výtvarníků, galeristů a kurátorů v čele s vizuálním umělcem Jakem Chapmanem (na snímku ve fialovém triku).

Návštěvu z muzejních sbírek zaujaly především obě rozměrné Preislerovy olejomalby a v Therově instalaci využité plastiky vídeňského Antona Hanaka.

Jake Chapman se téhož dne večer účastnil vernisáže výstavy New Positions in British Painting v olomoucké Telegraph Gallery, na které respektovaná kurátorka Jane Neal představuje pětici tvůrců, patřících mezi nejosobitější a nejvlivnější malíře, kteří dnes v Británii působí. Jsou to Tom Anholt, Jessie Makinson, Justin Mortimer, David Brian Smith a Caroline Walker. Z toho dva z nich, a to Justin Mortimer a David Brian Smith byli součástí skupiny návštěvníků Therovy výstavy společně s moldavským umělcem žijícím v Budapešti Alexanderem Tineem, který se před nedávnem představil českému publiku výstavou v Centru současného umění DOX v Praze.


Vytvořeno 30.8.2023 7:23:20 | přečteno 159x | alena.vrtalova
load