Titulní strana

Bilance roku 2022

bilance roku 2022

Konec roku 2022 se nezadržitelně blíží a tak jsme se rozhodli zhodnotit, jak se nám v tomto roce dařilo.

Po dvou letech covidových opatřeních, kdy bývalo Turistické informační centrum pro veřejnost uzavíráno, se v roce 2022 činnost oddělení opět postupně naplno rozjela.

Za letní turistickou sezónu (během prázdnin za brigádnické výpomoci studentů SOŠPO) si radnici a věž prohlédlo celkem 998 návštěvníků. Od měsíce září pak prohlídky radnice a věže zajišťují výhradně pracovnice TIC (celkem k 1. 12. 2022 bylo prostorami provedeno 1816 návštěvníků).

Prohlídky v rámci Hanáckých slavností přilákaly 83 zájemců a dalších 50 navštívilo koncert Nota Bene v obřadní síni (koncert byl součástí hodového programu). Vzhledem k zájmu o prohlídky radniční věže i mimo turistickou sezónu došlo k rozšíření nabídky (kromě předem objednaných prohlídek) také pro neobjednané zájemce, a to vždy v úterý od 13:00.

Prostějovské TIC se v měsíci říjnu 2022 zapojilo do Týdne turistických center, kdy zařízení navštívilo a drobný dárek si odneslo 56 klientů.

Prostřednictvím facebookového profilu se uskutečnila první výtvarná soutěž, při níž děti malovaly radnici. Soutěž výrazně zvýšila návštěvnost stránky a její dosah (návštěvnost stránky za dobu trvání soutěže vzrostla o 153 %, získali jsme 78 nových sledujících a dosah příspěvků se zvedl o 121 %). Dále prostřednictvím facebookového profilu TIC probíhaly „bleskové“ soutěže (nejrychlejší účastník, který správně odpověděl na danou otázku, obdržel stolní kalendář Prostějov turistický na rok 2023). Tyto „bleskové soutěže“ byly pro měsíc prosinec nahrazeny tzv. „adventním kalendářem“, který cílil na široký okruh veřejnosti - pamětníky, prostřednictvím historických faktů a fotografií Prostějovska, střední generaci, která měla možnost soutěžit prostřednictvím vkládání vlastních fotografií a v neposlední řadě i děti, pro které byla v kalendáři připravena osmisměrka, puzzle a tipovací soutěž.

Cílem těchto akcí je vtáhnout občany „do děje“ a získat od nich interakci, aby nebyli jen pasivními čtenáři příspěvků a rádi se na naše stránky vraceli.

V období od 17. 10. do 13. 11. 2022 proběhlo na prostějovském Turistickém informačním centru dotazníkové šetření spokojenosti veřejnosti s TIC, z něhož vyplývá, že většina respondentů se na TIC cítí velmi dobře a svoje pocity hodnotí známkou 1,54. Z šetření zároveň vyplynuly požadavky (možnost platby kartou, zřízení dětského koutku, více dárků s lokálním motivem), které budou postupně řešeny.

Z výše uvedeného vyplývá, že TIC má potenciál stát se místem, kde se návštěvníci cítí a budou cítit příjemně.

TIC obecně nabízí/poskytuje:

 • turistické informace o městě a jeho okolí

 • informace o dopravních spojích (vlaky a autobusy po celé ČR)

 • propagační a informační materiály

 • prodej map, pohlednic, publikací, upomínkových předmětů

 • turistická razítka

 • přehled kulturních a sportovních akcí

 • přehled ubytovacích a stravovacích možností ve městě a okolí

 • prodej Olomouc region Card

 • předprodej vstupenek DUHA

 • prohlídky radnice a věže

 • informace o činnosti a službách magistrátu

 • relace městského rozhlasu

 • služba při jednání na magistrátu pro tělesně postižené občany

 • vydávání ověřených výpisů systému Czech point (za letošní rok, resp.
  do 1. 12. 2022 provedeno 1493 úkonů, z toho od 15. 8. 2022 bylo odbaveno 930 klientů)

 • vidimaci a legalizaci (za letošní rok, resp. do 1. 12. 2022 provedeno 825 úkonů).


My jsme s rokem 2022 spokojeni, doufáme, že stejně tak jste spokojení i vy s našimi službami a v roce 2023 se opět uvidíme.

Do nového roku Vám přejeme spoustu prošlých kilometrů po turistických cestách, mnoho společných akcí s vašimi přáteli, ale především spoustu zážitků, které se nikde nedají koupit, ale musí se tzv. zažít. Ať už v Prostějově nebo kdekoli jinde, kam Vás nohy zavedou.

Vaše Turistické informační centrum Prostějov.bilance roku 2022

bilance roku 2022

bilance roku 2022

 
adventní kalendář TIC

adventní kalendář TIC

 
DEN TIC NÁVŠTĚVNÍCI

DEN TIC NÁVŠTĚVNÍCI

 
HALLOWEEN TIC

HALLOWEEN TIC

 
HALLOWEEN NA TIC 2

HALLOWEEN NA TIC 2

 
Podzimní prázdniny na TIC

Podzimní prázdniny na TIC

 
prohlídka věže

prohlídka věže

 
tic day

tic day

 
výherce kalendáře rychlo soutěž

výherce kalendáře rychlo soutěž

 
namaluj si radnici Korhonová

namaluj si radnici Korhonová

 
 
Vytvořeno 27.12.2022 15:38:08 | přečteno 323x | alena.vrtalova
load